fbpx

Pinigų srautų planavimas

Pinigų srautų planavimas

Pinigų srautų planavimas yra vienas svarbiausių įmonės valdymo elementų, leidžiantis planuoti įmonės augimą ir suvaldyti galimas rizikas. Pinigų srautai įmonėje turi būti valdomi optimaliai, neturi būti nei pinigų stygiaus nei jų pertekliaus. Pinigų perteklius parodo, kad įmonė nesugeba efektyviai panaudoti turimų piniginių resursų, o pinigų trūkumas gali paversti įmonę nemokia, ar bankrutuojančia.

Pinigų srautų planavimas

Kviečiame atvykti NEMOKAMAI KONSULTACIJAI, sutartu metu finansų valdymo ar pinigų srautų planavimo klausimais. Kai nuspręsite, kad pinigų srautų planavimas yra reikalingas jūsų vadovaujamai įmonei Apskaita AG darbuotojai pateiks psiūlymus kaip efektyviau valdyti piniginius resursus.

KADA NEREIKALINGAS PINIGŲ SRAUTŲ PLANAVIMAS?

Pinigų srautų planavimas mažiausiai reikalingas tada, kai įmonė už suteiktas prekes ar paslaugas pinigus gauna iškart arba avansu, o vykdoma veikla yra pelninga ir nereikalaujanti investicijų.

PINIGŲ SRAUTŲ PLANAVIMO SVARBUMAS

Tačiau didėjant veiklos rizikingumui t.y. kai už parduodamas prekes ar paslaugas klientai sumoka ne iškart, tačiau po sutartyje numatyto termino, arba kai veiklai vykdyti reikia planuoti investicijas, pvz. kas 5 metus atnaujinti įrangą, tada pinigų srautų planavimas tampa svarbus. Suplanuoti ir pagal planą vykstanti pinigų apyvarta įmonės vadovui padeda lengviau įgyvendinti bendrovės tikslus, o įmonės savininkams ir investuotojams parodo kokia yra įmonės „sveikata“ ir kaip efektyviai įmonė naudoja resursus.

KĄ ŽINOSITE VYKDYDAMI PINIGŲ SRAUTŲ PLANAVIMA?

Užsakę pinigų srautų analizę žinosite kur jūsų įmonė išleidžia daugiausiai pinigų, o pasinaudoję pinigų srautų planavimo paslauga tiksliai žinosite kada ir kokios išlaidos laukia jūsų įmonės ir galėsite joms pasirengti iš anksto, įvertindami ar pakaks nuosavų lėšų tikslams įgyvendinti ar reikės papildomo finansavimo.

Pinigų srautų ataskaita.
Kas tai?

Piniginių lėšų judėjimą parodanti finansinės atskaitomybės dalis vadinama pinigų srautų ataskaita. Kalbant paprasčiau pinigų srautų ataskaita parodo kiek per tam tikrą laikotarpį įmonė gavo piniginių lėšų ir kaip ir kiek jų išleido. Pinigų srautų ataskaitos, kaip ir balansas ar pelno nuostolio ataskaitos dažniausiai sudaromos už metus, pusę metų arba už ketvirtį.

PINIGŲ SRAUTAS IŠ PAGRINDINĖS VEIKLOS

PINIGŲ SRAUTAS IŠ INVESTICINĖS VEIKLOS

PINIGŲ SRAUTAS IŠ FINANSINĖS VEIKLOS

Pinigų gavimą parodo pinigų srautai iš pagrindinės ir finansinės veiklos, o investicinė veikla parodo kaip įmonė išleidžia pinigus.

Call Now Button