fbpx
imones steigimo abc

Įmonės steigimo ABC

Taip, beveik viską mes galime pasidaryti patys – taip pat ir įsteigti įmonę. Tačiau steigiant pirmąjį verslą kartu su profesionalų komanda jums nereikia gilintis į biurokratinius procesus, procesai vyksta greitai ir sklandžiai ir gaunate visokeriopą pagalbą bei patarimus, padėsiančius nesuklupti vos pradėjus veiklą. Atsakydami į pagrindinius klausimus apie įmonės steigimą sukūrėme šį įmonės steigimo ABC

Įmonės steigimas trunka vos keletą dienų, tad jei esate pasiryžę pradėti savo verslą – jau kitą savaitę galėsite vadinti save direktoriumi ar direktore.

imones steigimo abc

Įmonės steigimo abc 101: – apie ką jūsų verslas?

Pats svarbiausias žingsnis steigiant naują įmonę – žinoti, ką ketinate veikti ir kokiu verslu užsiimti. Tai – bene vienintelė įmonės steigimo dalis, kurią iš tiesų turite pasidaryti pats. Sėkmės gali sulaukti tiek unikalus, niekur nematytas produktas ar paslauga, tiek jau rinkoje esančios paslaugos ar produkto pagerinimas – tad tvirtai nuspręskite, kuo ketiname užsiimti ir išsikelkite sau pagrindinius tikslus.

Toliau turėsite sugalvoti įmonės pavadinimą. Nežiūrėkite į šią dalį pro pirštus – jei jūsų verslui seksis, šiuo pavadinimu galbūt naudositės dešimtmečius!

Na ir galiausiai turėsite nuspręsti, kokios juridinės formos įmonę steigsite: mažąją bendriją (MB), uždarą akcinę bendrovę (UAB), individualią įmonę (IĮ), viešąją įstaigą (VšĮ). Jei nesate tikri, kokia įmonės forma tinkamiausia jums – Apskaita AG specialistai pakonsultuos ir padės pasirinkti, koks sprendimas yra tinkamiausias būtent jūsų atveju. Apskaita AG specialistai konsultuoja nemokamai!

Ar verta pradėti verslą Lietuvoje?

Lietuvos Respublikos piliečiams patogiausia kurti verslą šalyje, kurioje jie iš tiesų reziduoja. Žinoma, galite pasidomėti verslo steigimo galimybėmis kitose šalyse, tačiau vargu ar verta ieškoti alternatyvų, kai galime džiaugtis tokiais privalumais, kaip:

 • Įmonės steigimo procedūra trunka iki 5 dienų
 • Draugiškas pelno mokesčio tarifas nuo 5% iki 15%
 • Nėra dvigubo apmokestinimo
 • Europos sąjungos viduje veikianti prekyba be muitų kliūčių
 • Patogi geografinė padėtis ir galimybės vykdyti veiklą tiek su Vakarų Europos, tiek su Rytų Europos šalimis.

Be to, Lietuvoje veikianti mažųjų bendrijų juridinė forma ypač palanki vieno asmens verslams – nesudėtinga apskaita ir galimybė kone iškart išsiimti pelną sumokant vos 15% gyventojų pajamų mokestį kitąmet leidžia vykdyti veiklą be apribojimų ir čia pat džiaugtis rezultatais.

Įmonės steigimo etapai

Steigiant įmonę, kartu su Apskaita AG komanda atliksite šiuos žingsnius:

 • Įmonės pavadinimo registravimas. Sugalvojote pavadinimą? Puiku! Juridinių asmenų registrui pateikiame jūsų įmonės pavadinimą, kuris rezervuoja jį jums.
 • Įmonės steigimo dokumentų paruošimas. Steigiant įmonę yra pildomos tam tikros formos, kuriomis pasirūpinsime mes. Jūs turėsite turėti galiojantį asmens tapatybės dokumentą bei elektroninį parašą, jei norėsite įmonę steigti elektroniniu būdu.
 • Registracijos adreso patvirtinimas. Kiekviena įmonė turi turėti savo adresą, net jei vykdote pilnai internetinę veiklą ar dirbate nuotoliu. Į registruotą įmonės buveinę gali ateiti oficialūs laiškai ir kita korespondencija, tad geriausia įmonę steigti ten, kur iš tiesų dirbsite, gyvenate ar lankotės.
 • Įstatinio kapitalo sudarymas. Jei steigsite UAB, privalėsite įnešti 2,5 tūkst. Eurų įstatinį kapitalą, kuris pervedamas į įmonės kaupiamąją sąskaitą ir operacija fiksuojama dokumentuose. Steigiant tokias įmones kaip mažosios bendrijos ar individualios įmonės, įstatinis kapitalas nėra privalomas.
 • Tvirtinimas pas notarą. Jei įmonę steigsite ne internetu, o pildant fizinius dokumentus, juos turės patvirtinti notaras. Tuo pasirūpins Apskaita AG komanda.
 • Įmonės įregistravimas. Visi turimi dokumentai pateikiami Registrų centrui, kuris netrukus įregistruoja jūsų įmonę. Sveikiname – štai jūs ir oficialus verslininkas!

Dažniausiai užduodami klausimai

Geriau įmonę steigti internetu, ar pildant fizines paraiškas?

Visiškai nesvarbu, kokiu būdu steigsite įmonę – rezultate turėsite veikiantį juridinį asmenį, kuris turės įmonės kodą. Tačiau pildant paraiškas internetu procesai vyksta kiek greičiau ir patogiau, tad jei skubate įmonę įsteigti kuo greičiau, rinkitės jos steigimą internetu.

Nesu tikras, kokios juridinės formos įmonę steigti. Ar vėliau galėsiu ją pakeisti?

Kai kurios įmonės juridinės formos gali būti keičiamos vienos kitomis. Pavyzdžiui, individualią įmonę (IĮ) lengva pertvarkyti į mažąją bendriją (MB), o mažąją bendriją – į uždarąją akcinę bendrovę (UAB). Tačiau yra ir išimčių, pavyzdžiui, UAB negalėsite pertvarkyti į VšĮ – turėsite steigti naują juridinį asmenį.

Plačiau apie šiuos niuansus papasakos Apskaita AG specialistai konsultacijos metu.

Ar man registruotis PVM mokėtoju?

Ar verta registruotis PVM mokėtoju priklauso nuo individualios įmonės ir jos vykdomos veiklos situacijos. Jei, pavyzdžiui, įmonėje dirba vos vienas žmogus ir jo parduodamas produktas yra paslaugos, verta paskaičiuoti, ar jam apsimoka tapti PVM mokėtoju – galbūt vykdant veiklą be PVM kodo ir neviršijant 45 tūkst. Eurų apyvartos per 12 mėn. ribos jam patogiau bus veikti be PVM kodo, nes taip jis galės pasiūlyti savo klientams konkurencingesnes kainas be PVM. Analogiškai, jei įmonė planuoja užsiimti prekių importu iš trečiųjų šalių ar plataus mąsto pardavimu į užsienį – ji privalės registruotis PVM mokėtoju.

Ar įmonei reikia banko sąskaitos?

Įsteigus įmonę turėsite atsidaryti ir įmonės banko sąskaitą. Atidarant įmonės banko sąskaitą turėsite turėti įmonės steigimo dokumentų kopijas, tad šiame žingsnyje jums taip pat galės pagelbėti Apskaita AG komanda. Turint elektroninį parašą įmonės banko sąskaitas daugelyje bankų galėsite atidaryti nuotoliniu būdu, tad šis žingsnis nesudarys jums papildomų problemų.

Įmonę norime steigti dviese. Ar tai svarbu?

Visos juridinės formos, išskyrus Individualią įmonę (IĮ), gali turėti daugiau nei vieną savininką. Kai įmonę steigia daugiau nei vienas asmuo, reikalingi visų steigėjų asmens dokumentai bei elektroniniai parašai, jei įmonė bus steigiama internetu.

Esu lietuvis, šiuo metu gyvenantis užsienyje, bet planuojantis steigti įmonę Lietuvoje. Ar galiu ją steigti visiškai nuotoliniu būdu?

Taip, Lietuvos Respublikos piliečiai, šiuo metu gyvenantys užsienyje, gali steigti įmones Lietuvoje. Apskaita AG komanda jums padės – pilnai konsultuojame ir atliekame visus veiksmus nuotoliu, tad nesvarbu, ar šiuo metu sėdite vienkiemyje Lietuvoje, ar prie baseino atogrąžų šalyje – procesai vyksta sklandžiai ir efektyviai.

……………………

 

Tikimės kad mūsų įmonės steigimo ABC atsakė į visus jūsų klausimus, tačiau jei jų dar turite – susisiekite su ApskaitaAG komanda!

Konsultuojame nemokamai, o dirbame – greitai ir patikimai.

Skambinkite: +37062522220

atgal sekantis
Call Now Button