fbpx

10 dalykų, kuriuos turi padaryti prieš Naujuosius

10 dalykų, kuriuos turi padaryti prieš Naujuosius

Nemažai daliai verslų Kalėdų laikotarpis – didžiausio užimtumo bei nesibaigiančių užsakymų metas. Ir net jei užsiimate veikla, kuri su prekėmis ir paslaugomis tiesiogiai nesusijusi, užsakymų kiekio padidėjimą taip pat galite pajusti jei jūsų klientai yra kiti verslai, kurie skuba išleisti pinigus prieš finansinių metų pabaigą. Tačiau Nauji metai – tarsi švarus popieriaus lapas, kurį norisi pradėti susikaupus, žinant, kur eini ir be praeitų metų darbų uodegų. Išrinkime 10 dalykų, kuriuos turi padaryti prieš Naujuosius.

Finansai

 

  1. Peržiūrėkite savo balansą

Jei visus metus atidžiai nesekėte savo balanso, dabar pats metas pasigilinti, kas sudarė didžiąją dalį jūsų išlaidų ir kur bei kada uždirbote geriausiai. Žinoma, metai buvo sunkūs visiems verslams, todėl tai tampa dar svarbiau nei bet kada.

  1. Pasikalbėkite su buhaltere ar finansininku

Jei įmonės buhalteriją tvarkote ne pats, būtinai suplanuokite susitikimą su savo buhaltere ir aptarkite metinius rezultatus. Kiek didesniems verslams ir tiems, kieno veikloje yra daugiau nei viena veikla, rekomenduojame nors kartą per metus susitikti su finansininku, kuris padės jums pamatyti jūsų verslo stipriąsias ir silpnąsias puses bei galimas plėtros kryptis. Rekomenduojame kreiptis į mūsų finansininkuso jei jaučiate, kad su apskaita vis tik nesustvarkysite patys, kreipkitės dėl buhalterinių paslau – ne tik viską sutvarkysime, bet ir padėsime sutaupyti.

 

Tvarka skaitmeninėje erdvėje

 

  1. Atsarginis kopijavimas

Visus svarbius dokumentus, sutartis, planus ir ataskaitas – viską, kas šiais metais buvo svarbu – viską kopijuokite ir laikykite keliose vietose – kompiuteryje ir bent keliuose išoriniuose diskuose. Net jei dabar tai atrodo nesvarbu, geriau net nepasakosime, kokį stresą patirtumėte jei visko netektumėte.

  1. Susikurkite archyvą

Net jei jūsų įmonė yra visai nedidelė, būtinai turėkite archyvą, kuriame patogiai ir pagal jūsų sudėliotą tvarką būtų saugomi pagrindiniai dokumentai.

  1. Sutvarkykite sąskaitas

Neabejojame kad tvarkingai kaupiate visus įmonės išlaidų kvitus, tačiau dar kartą peržiūrėkite ar nieko netrūksta, ar visi jie vietoje. Be to, labai rekomenduojame turėti skaitmenines jūsų įmonės išlaidų kvitų kopijas. Tai ypač aktualu jei sąskaita yra pateikiama kasos kvite – šie paprastai greit blunka ir nusitrina ir galiausiai gal itapti visiškai neįskaitomi.

 

Susitvarkykite (idėjiniame lygmenyje)

 

  1. Kas valgo daugiausiai laiko?

Jus nuolat erzina kažkoks dalykas, kuris užima daug laiko ir atneša mažai naudos? Tad dabar pats metas pagalvoti, kaip tai sutvarkyti. Turite eshop ir didžiąją dienos dalį pakuojate siuntinius? Paskaičiuokite, ar jums neverta paisamdyti pagalbininko ir tą laiką, kurį skirdavote siuntinių pakavimui, skirkite eshop asortimento plėtrai ir reklamai socialiniuose tinkluose. Tokių problemų sprendimu užsiima ir mūsų finansininkai.

  1. Peržiūrėkite veiklos kryptis

Dabar pats metas pasižiūrėti, ar tikrai visos jūsų veiklos kryptys yra pelningos ir verta jas tęsti. Neretai atsitinka taip, kad pastebite, jog kažkokia veikla neduoda pakankamai grąžos, tačiau vis tikitės, kad gal ji taps aktualesnė ateityje. Tad metų pabaiga yra tas metas, kada jau turite priimti sprendimus. Pirmyn!

 

Pasilinksminkite!

 

  1. Džiaukitės pasiekimais

Taip, suprantame, daugeliui metai nebuvo patys sėkmingiausi. Tačiau juk jie jau beveik baigėsi! Peržiūrėkite ir prisiminkite, kas šiais metais sekėsi ypač gerai. Galbūt kažkurie jūsų darbuotojai iš tiesų padėjo jūsų verslui augti neskaičiuodami savo energijos ir laiko? Apsidovanokite – premijomis, dovanomis, padėkomis. Skinti vaisius taip pat svarbu kaip juos auginti.

  1. Dalinkitės geromis emocijomis

Nepamirškite savo partnerių, klientų, tiekėjų – gražaus žodžio ir padėkos nusipelnė visi. Net jei jūsų finansinė situacija neleidžia dalintis dovanomis, dalinkitės geromis emocijomis ir padėkokite tiems, kurie buvo su jumis. Ne, tame nėra nieko banalaus, tai rodo, jog jūs tokie pat žmonės ir žmonėmis, o ne verslo objektais laikote ir kitus.

  1. Atnaujinkite prekės ženklą

Įgyvendinę visus mūsų pateiktus punktus, tikime, tikrai jausitės šviežiau, gaiviau ir pasirengę kalnus nuversti. Tad pats metas pasižiūrėti ir į jūsų prekės ženklą – ar jis toks pat šiuolaikiškas ir gyvas kaip ir jūs? Naujas internetinės svetainės dizainas, šiuolaikiškesnis logotipas, nauja socialinių tinklų komunikacijos linija – būkite drąsūs ir nebijokite keistis.

 

Taip, šie metai buvo sunkūs ir niekas to nelaukė. Tačiau blogiausia ką galima padaryti – prarasti viltį. Gyvenimas pamažu sugrįš į įprastas vėžias, kuriose susitinkame, spaudžiame rankas, keliaujame ir po darbų skubame susitikti su artimaisiais. ApskaitaAG komanda dėkoja jums už tai, kad esate su mumis ir linki kuo šviesesnių akimirkų per didžiąsias metų šventes. Tegul šie metai kuo greičiau baigiasi – ateinantys tikrai bus geresni!

 

atgal sekantis
Call Now Button