fbpx
apskaita, apskairaag, verslo tinklaraštis, patarimai verslui, verslo blogas, kaip sutaupyti verslui, verslo finansai, verslo apskaita

10 išlaidų mažinimo būdų smulkiajam verslui

10 išlaidų mažinimo būdų smulkiajam verslui

 

Vykdant savo veiklą yra itin svarbu nepasimesti savo biudžete ir išlaidose. Žinoma, svarbiausia galvoti ne kaip sutaupyti, o kaip uždirbti daugiau, tačiau ne retai konsultuojame verslus, kurie nemažą dalį savo pajamų išleidžia visiškai nebūtiniems dalykams. Šiame straipsnyje pateiksime svarbiausius patarimus jūsų smulkiajam verslui nuo rinkodaros iki žmogiškųjų išteklių ar įrangos išlaidų optimizavimo. Dėmesio: 10 išlaidų mažinimo būdų smulkiajam verslui

apskaita, apskairaag, verslo tinklaraštis, patarimai verslui, verslo blogas, kaip sutaupyti verslui, verslo finansai, verslo apskaita
Bendros išlaidos

 

  1. Lyginkite kainas kol atrasite optimaliausią variantą.

 

Kaštų taupymas prasideda nuo pačių pagrindinių veiksnių, tokių kaip nuoma, komunalinės paslaugos ar kiti mokesčiai. Visada yra tikslinga reguliariai palyginti kainas, siekiant rasti optimaliausią kainos ir kokybės santykį.

 

  1. Taikykite nuotolinio / lankstaus darbo sąlygas.

 

Prasidėjus COVID-19 pandemijai bei sparčiai pablogėjus epidemiologinei situacijai šalyje, didžioji dalis žmonių buvo priversti dirbti nuotoliniu būdu. Biurai ištuštėjo ir jei anksčiau darbdaviai net nebūtų svarstę nuotolinio darbo galimybės, tai priverstinai tapo nauju standartu. Jei dalis jūsų darbuotojų pasibaigus karantinui taip ir liko prie mišraus / nuotolinio darbo specifikos, galbūt vertėtų apsvarstyti apie mažesnį biurą, nei turėjote iki prasidedant pasaulinei pandemijai? Dažnu atveju nuoma sudaro didžiausias mėnesines išlaidas, todėl tai leistų sumažinti bendrus įmonės kaštus.

 

Įranga

 

  1. Vietoje naujos įrangos – naudota.

 

Daugelis žmonių pačioje verslo kūrimo pradžioje padaro labai didelę klaidą – nusiperka naują techniką, „įlenda“ į dideles skolas ir laukia ilgus metus, kol įranga atsiperka. Žinoma, jei jūsų versle nauja įranga garantuos sėkmę, taupyti produkcijos sąskaita nerekomenduojame. Tačiau naujai įsteigtai įmonei nebūtini naujausi kompiuteriai, prabangūs telefonai ir nauji automobiliai – leiskite pinigus kai juos uždirbsite, o ne skaičiuokite, kada atsipirks investicijos.

 

Marketingas

 

  1. Išnaudokite socialinius tinklus, kaip marketingo priemonę.

 

Socialiniai tinklai yra viena iš tų sklaidos priemonių, kurią galite išnaudoti nemokamai, tiesiog kurdami organinį turinį. Na, o jei visgi sugalvotumėte į pagalbą pasitelkti mokamą reklamą, pradėti galite ir nuo nedidelio biudžeto. Tinkamai išnaudojus socialinius tinklus ne tik padidinsite savo prekinio ženklo žinomumą, tačiau pelnysite ir klientų pasitikėjimą. Kaip dažnai prieš pirkdami prekę ar paslaugą užsukate į įmonės internetinį puslapį ar socialinius tinklus? „Negyvos“ paskyros nekelia pasitikėjimo, o originalus, aktualus turinys tikrai paskatins klientus pasirinkti būtent jus.

 

  1. Paskatinkite sklaidą iš lūpų į lūpas.

 

Ne paslaptis, jog žmonės labiau yra linkę pasitikėti draugų ar savo artimųjų rekomendacijomis nei reklama, matoma medijose. Kuo daugiau žmonių sužinos apie jūsų prekinį ženklą iš draugų įrašų ar tiesioginių jų rekomendacijų, tuo greičiau pelnysite klientų pasitikėjimą jūsų prekės ženklu. Taip pat galite panaudoti klientų pritraukimo strategiją, kuomet už kiekvieną atvestą naują klientą būtų skiriamas apdovanojimas.

 

Žmogiškieji ištekliai

 

  1. Samdykite laisvai samdomus darbuotojus.

 

Laisvai samdomų darbuotojų pasirinkimas yra puiki alternatyva pilnu etatu dirbantiems darbuotojams, leidžianti sutaupyti. Dabar jums gali prireikti žmogaus, turinčio tam tikrų įgūdžių, o vėliau – kito, turinčio dar kitokių žinių. Tad kam samdyti darbuotoją nuolatiniam darbui, jei viskas, ko jums tuo metu reikia, yra greitas užduoties atlikimas arba patirtis konkrečiam projektui? Jei žmogus yra reikalingas tik pavienių užduočių atlikimui ar trumpalaikių projektų įgyvendinimui, tuomet “freelancer’is” arba kitaip tariant – laisvai samdomas darbuotojas, yra būtent tai, ko jums reikia.

 

  1. Samdykite talentingus, tačiau daug patirties neturinčius kandidatus

 

Darbuotojai su ilgamete patirtimi atitinkamai kainuoja didelius pinigus, tačiau visai nevertėtų baimintis kandidatų, neturinčių daug patirties, tačiau turinčių potencialo ir energijos. Jaunas, mažiau patirties turintis darbuotojas lengvai perims jūsų įmonės kultūrą, prisitaikys prie užduočių atlikimo būdo ir taps puikiu darbuotoju jei tik leisite jam augti ir skatinsite tobulėjimą.

 

Verslo strategija

 

  1. Bendradarbiaukite su kitais smulkiais verslais.

 

Bendradarbiavimas su kitomis įmonėmis gali ne tik padėti plėsti ryšius ar padidinti pardavimus, bet ir išmokyti ko nors vertingo. Pavyzdžiui, jei nuspręstumėte su kitu verslu lygiomis dalimis investuoti į tam tikrą veiklą, tokiu atveju galėtumėte būti gan tikri, kad už savo investuotus pinigus gausite daugiau pinigų, nei būtumėte gavę investavę tik savo lėšas.

 

Finansai

 

  1. Planuokite savo biudžetą.

Vienas svarbiausių bet kurio verslo veiksmų – biudžeto planavimas. Visa tai leis išvengti skolų arba padės jų atsikratyti. Taip pat tai padės iš anksto nustatyti, ar užteks pinigų reikiamiems įmonės veiksmams atlikti. Natūralu jog įmonės savininkai neturi specialių finansinių žinių, tad labai rekomenduojame kreiptis į finansininkus, kurių patirtis leis greitai ir efektyviai atrasti silpnąsias jūsų biudžeto puses ir padidinti pelną ilgalaikėje perspektyvoje.

 

 

  1. Kontroliuokite savo mokesčius – apskaitą.

 

Kai kurie žmonės, tik susikūrę savo verslus, daro didelę klaidą – nusprendžia savo buhalteriją tvarkytis patys, kol galiausiai pasimeta tarp galybės sąskaitų ir tenka taisyti savo pačių padarytas klaidas. Tam, kad tų klaidų išvengti, vertėtų apsvarstyti, kas bus atsakingas už jūsų buhalteriją. Samdyti atskirą žmogų mokesčių tvarkymui jums yra per brangu ir neoptimalu? Tam esame mes, Apskaita AG profesionalai. Visai nesvarbu, ar jūsų įmonėje per mėnesį yra išrašoma viena ar keli šimtai sąskaitų – mes pasiūlysime skirtingus paslaugų planus pagal kiekvieno jūsų poreikius. Dirbti su buhalterines paslaugas teikiančia įmone visada yra gerokai pigiau nei samdyti buhalterį net ir nepilnu etatu. Plačiau apie mūsų paslaugas čia: https://apskaitaag.lt/buhalterines-apskaitos-paslaugos/

 

Kaip straipsnio pradžioje ir sakėme, svarbiausia galvoti, ne kaip sutaupyti, o kaip uždirbti daugiau. Tačiau dažnai verslininkai sukoncentruoja dėmesį į projektus ir plėtrą ir nepastebi, jog leidžia pinigus ten, kur jų leisti visai nebūtina. Žinoma, 10 išlaidų mažinimo būdų smulkiajam verslui tikrai tiks ir stambesniems verslams. Tačiau tiesa ta, kad ne retai šias spragas dirbant įmonės viduje pastebėti gana sunku, tad pravartu kreiptis į finansininkus, kurie ne tik pastebės nebūtinas išlaidas, bet ir padės atrasti naujas galimybes pelno didinimui. Finansinės konsultacijos, teisinės konsultacijos, buhalterinė apskaita įmonėms – Apskaita AG profesionalų komanda yra pasirengusi padėti jūsų verslui ar žengti pirmą žingsnį kartu steigiant įmonę. https://apskaitaag.lt

 

atgal sekantis
Call Now Button