fbpx
kaip nebankrutuoti per pirmuosius metus

5 dalykai, kurie padės jūsų verslui nebankrutuoti per pirmuosius metus

Sticky

Kaip nebankrutuoti per pirmuosius metus: 5 taisyklės, kuriomis turi vadovautis jūsų verslas

  90% naujų verslų žlunga per pirmuosius metus. Skaičius įspūdingas, tiesa? Žinoma, laikai keičiasi – tradicija, jog verslas perduodamas iš kartos į kartą, turi vis mažiau reikšmės. Šiuolaikiniai žmonės yra gerokai drąsesni, imlesni naujovėms ir nebijo keisti krypties reaguojant į aplinkos pokyčius. Tačiau sukurti sėkmingą verslą – darbas ir kiekvieno pradedančiojo verslininko svajonė. Tad ką daryti ir ko nedaryti, kad pirmieji metai versle būtų sėkmingi? Kaip nebankrutuoti per pirmuosius metus? 

kaip nebankrutuoti per pirmuosius metus

 

  1. Nesitikėkite momentinės sėkmės

Daugelis jaunų verslininkų neteisingai įsivaizduoja, kaip veikia verslas apskritai. Investuoti eurą ir laimėti milijoną galima tik loterijoje. Tad jei pirmieji mėnesiai ir metai jums neatnešė pelno, kokio tikėjotės – nieko tokio, taip ir turi būti. Visiškai normalu, jei verslas pradeda atsipirkti tik po keleto metų. Net ir planuodami būsimą verslą apgalvokite, jog nebūtinai viskas eisis taip, kaip jūs tikitės ir paskaičiuokite, kas bus su jūsų verslu, jei uždirbsite kelis kartus mažiau, nei planavote.

  1. Rūpinkitės apskaita ir finansais

Žinoma, jūs neturite išmanyti visko, tačiau jei planuojate imtis verslo, nuo pat pirmosios įmonės gyvavimo dienos rūpinkitės jos apskaita. Jei jūsų įmonė labai maža, samdytis buhalterio visiškai nebūtina – galite pirkti buhalterinės apskaitos paslaugas iš išorės. Tačiau jokiu būdu nepalikite visų finansinių dokumentų iki kol reiks priduoti metines ataskaitas. Iš tiesų, kiekviena įmonė turėtų konsultuotis su finansininku, kuris padės suvaldyti pinigų srautus, optimizuoti išlaidas ir padės nukreipti dėmesį ten, kur reikia.

  1. Neprisiimkite per didelių įsipareigojimų

Jei per pirmuosius metus planuojate uždirbti milijoną, neabejojame, jog kils noras išsinuomoti prabangų biurą, įsigyti naują automobilį ir pasisamdyti geriausių specialistų komandą. Tačiau patariame tai daryti tada, kai tą milijoną tikrai uždirbsite. Jaunos įmonės turėtų labai atsakingai prisiimti finansinius įsipareigojimus bei leisti įmonės pinigus. Taip pat atsakingai elkitės ir su įsipareigojimais klientams – jei jūsų kliento poreikiai ir lūkesčiai viršija jūsų galimybes, pasverkite, kas nutiks, jei šio kliento neteksite.

  1. Užsitikrinkite stabilias pajamas

Žinote, kodėl net geri restoranai siūlo lankytojams dienos pietus? Todėl kad dienos pietūs – stabilios 5 dienų per savaitę pajamos, leidžiančios išlaikyti restoraną. Planuodami savo verslo specifiką visada pagalvokite, iš ko uždirbsite pinigus tuo atveju, jei situacija rinkoje ims keistis ar ištiks sunkmetis. Jei teikiate paslaugas klientams, stenkitės išlaikyti tuos, kurie pas jus gali sugrįžti dar kartą. Jei verslo specifika leidžia – pasirašinėkite ilgalaikes sutartis, skatinkite lojalumą. Atsiminkite – išlaikyti esamą klientą yra kelis kartus pigiau nei surasti naują.

  1. Nebijokite keisti krypties

Daugelis verslininkų verslo pradžioje šventai tiki savo verslo idėja. Tačiau jei laikui bėgant matote, jog jūs koncentruojatės į tai, kas neneša jūsų įmonei pelno, pagalvokite, ar tai – jūsų kelias. Galbūt jūsų svajonė buvo prekiauti prabangia avalyne, tačiau jos parduodate vos vieną kitą porą, o štai sportinių batelių vidutine kaina parduodate keliasdešimt. Tad ar verta laikytis svajonės, kai jūsų akyse vystosi visai kita verslo kryptis, kuri atneš tą patį rezultatą? Taip, verslo pasaulis skirtas ne kiekvienam. Daugelis taip niekada ir neišdrįsta imtis savo verslo ir visą gyvenimą nugyvena dirbdami samdomą darbą. Tačiau laikai keičiasi ir rytojus priklauso drąsiems ir nebijantiems išeiti iš savo komforto zonos. Žinoma, į naują verslą jokiu būdu nereikia pasileisti stačia galva – būtina apgalvoti ir pasverti visas rizikas. Tačiau jausmas, jog sukūrei verslą savo rankomis, vertas įdėtų pastangų.

Profesionali ApskaitaAG komanda yra pasirengusi jums padėti tiek steigiant verslą, tiek pirmaisiais veiklos metais ar švenčiant sėkmingą dešimtmetį. Sužinokite, kaip įsteigti savo įmonę vos per kelias dienas: https://apskaitaag.lt/imoniu-steigimas/

atgal sekantis
Call Now Button