fbpx

Darbas ne pagal specialybę: verslo idėja svarbiau už išsilavinimą

Darbas ne pagal specialybę: verslo idėja svarbiau už išsilavinimą

Laikai, kuomet visą gyvenimą privalėjai dirbti tą patį darbą pagal specialybę, jau seniausiai praėjo. Vos prieš dešimtmetį nebuvo galima įsivaizduoti, jog egzistuos tokios pareigybės kaip Youtube antraščių kūrėjas arba Instagram vadybininkas. Greičiausiai, po dešimtmečio šių pareigų irgi nebebus. Gyvename laike, kai viskas keičiasi greičiau nei bet kada anksčiau. Todėl ir darbas ne pagal specialybę visiškai nieko nebestebina. Be to, visi esame girdėję istorijų, kuomet aukštas pareigas užimatys vadovai viską meta ir pradeda kepti keksiukus. Juk verslo idėja svarbiau už išsilavinimą.

Pasirinkimai visam gyvenimui?

Lietuvos ir pasaulio švietimo sistema pagrįsta pasirinkimais, kuriuos tenka padaryti net nesulaukus pilnametystės. Vos dešimtoje klasėje mokiniai privalo rinktis dalykus, kuriuos mokysis vyresnėse klasėse ir kurių egzaminus laikys. Vaikai be realios gyvenimiškos patirties turi nuspręsti, ką gi veiks ateinančiais savo gyvenimo metais. Puiku, jei polinkis profesijai pasireiškia nuo pat mažų dienų. O jei nepasireiškia? Arba studijų viduryje supranti, kad negali pakęsti srities, kurią studijuoji?

 

Idėjos patogesniam pasauliui

Bilas Gates‘as metė prestižines studijas ir įkūrė kampaniją „Microsoft“. Steve Jobs‘as – taip pat. Šios asmenybės, kurias žino visas pasaulis, neturėjo laiko gailėtis savęs ir prarastų metų – jie judėjo į priekį vedami tikėjimo savo verslo idėja. Visi potencialiai sėkmingi verslai pasižymi tuo pačiu bruožu – jie nuo pat pradžių sprendžia problemas ir pasiūlo žmonėms tai, ko jiems reikėjo. Geltoni lipnūs lapeliai, belaidės ausinės, paštomatai, namų robotai siurbliai, pakraunamos baterijos, savaime išsivalantys kačių tualetai, dantų pastos juostelės – visi šie išradimai padėjo padaryti mūsų gyvenimą patogesnį, todėl buvo pasmerkti sėkmei.

 

Išdrįskite kurti savo verslą

Genialios verslo idėjos gimsta stebint kasdienybę ir žmonių gyvenimą. Ne veltui sakoma, jog viso šiuolaikinio pasaulio progresas pastatytas ant tinginystės – kiekvienas šis išradimas taupo žmonių laiką. Todėl jei jūsų galvoje gimė idėja, kaip pagerinti kasdienį kiekvieno žmogaus gyvenimą – net nedvejokite, tai – potencialiai sėkminga mintis. Nesvarbu, kad tuo metu dirbate darbą, kuris visiškai nesusijęs su jūsų verslo idėja. Jei esate laimingas savo darbe – parduokite savo idėją kitiems. Tačiau jei nuspręsite imtis verslo patys – būtinai konsultuokitės su profesionalais ir nelaukite, kol jūsų idėją įgyvendins kas nors kitas.

 

Įdarbinkite savo baimę

Natūralu, jog imantis savo verslo ir paliekant komforto zoną, kurioje buvote iki šiol, kils įvairiausių dvejonių ir nuogąstavimų. Daugelis taip niekada ir neišdrįsta imtis savo verslo, nes bijo netekti stabilių pajamų ir prisiimti visą atsakomybę. Todėl jei turite galimybę, pamėginkite įsitraukti į sritį, kurioje kursite savo verslą. Atidarysite naujo tipo restoraną? Įsidarbinkite bet kokiame restorane ir padirbėkite ten bent mėnesį. Kursite naują internetinę platformą? Juk jūs ne pirmieji, kurie tai darys. Ieškokite, domėkitės ir bendraukite. Ir svarbiausia – stenkitės įžvelgti kitų klaidas ir jų nekartokite patys.

 

Kreipkitės – padėsime įsteigti pirmąją įmonę. Konsultuojame nemokamai: https://apskaitaag.lt/imoniu-steigimas/

 

atgal sekantis
Call Now Button