fbpx
Krizė - puikus metas pradėti verslą

Kodėl krizė yra puikus metas pradėti verslą?

Kodėl krizė yra puikus metas pradėti verslą?

2020-uosius pasitikome fejerverkais, prie gausiai nukrautų stalų ir su viltimi, kad gyvenimas tik gerės ir gerės. Didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų pragyvenimo lygis tik augo, miestas puošėsi naujais automobiliais, madingomis pusryčių ir prabangaus pasilinksminimo vietomis. Ir tada viskas sustojo. Parduotuvėse ėmė stigti būtiniausių prekių ir bedarbių procentas šoktelėjo į viršų. Miestas ištuštėjo. Ištuštėjo viso pasaulio miestai.

Šios krizės nelaukė niekas. Vargu, ar yra bent vienas žmogus, kuris pats ar kurio artimųjų tiesiogiai nepalietė krizė, nusinešusi darbo vietas, apkarpiusi atlyginimus ir privertusi galvoti, kaip išsaugoti savo verslą. Tačiau tiems, kas turi verslininko gyslelę, krizė yra puikus metas pradėti verslą. Ir tam yra net ne viena priežastis. 

  • Klientai nori sutaupyti

Net nesvarbu, kokį sektorių pasirinksite, krizės metu kaip niekad svarbi tampa prekių ir paslaugų kaina. Jei matote, kad galite pasiūlyti konkurencingą prekių ir paslaugų kainą, neabejotinai išlošite. 

  • Specialistai ieško darbo

Jūsų būsimam verslui reiks darbuotojų ir partnerių? Puiku, nes krizės metu padaugėjo bedarbių, kurie iš darbo atleisti ne dėl to, jog yra prasti darbuotojai, o dėl ekonominės situacijos. Daugelis sutiks dirbti už kiek mažesnį atlyginimą, nei būtų dirbę prieš krizę. Kainas tikrai sumažins ir paslaugų tiekėjai, tad gerokai sutaupysite. 

  • Daug kas kainuos pigiau

Lietuvoje ar užsienyje – visame pasaulyje šiuo metu galite derėtis dėl prekių ir paslaugų kainos. Be to, gerokai sutaupysite reklamos išlaidoms, nes daugelis įmonių gerokai apkarpė reklamos biudžetus, todėl eteris jūsų reklamai gerokai laisvesnis. 

 

  • Pradėsite mąstyti teisingai

Didžioji dalis verslų žlunga per pirmuosius metus. Krizės metu žmonės tampa atsargesni ir gerokai atidžiau matuoja savo planus. Jei nuspręsite imtis verslo dabar, greičiausiai vadovausitės ne vien optimistiniu scenarijumi, bet ir atsižvelgsite į visas galimas rizikas. Teisingai padėti pirmieji pamatiniai akmenys padės sukurti verslą, kuris po krizės tik augs ir klestės. 

 

  • Turėsite mažiau konkurentų 

Nesvarbu, kokio verslo imsitės, krizės metu ir po jos padaugės įmonių bankroto bylų. Jūsų potencialūs konkurentai, kuriems galbūt nekaip sekėsi prieš krizę, užleis vietą naujoms įmonėms. Todėl itin svarbu iš karto laikytis aukščiausių prekių ir paslaugų kokybės standartų. Jei jums pavyks išgyventi sunkmetį, sukursite sėkmingą verslą. 

 

Taip, idėja pradėti verslą krizės metu skamba kaip avantiūra. Tačiau gyvename laikais, kai laimi tik drąsūs, kūrybiški ir nebijantys rizikuoti. Žinoma, būtinai privalote pasverti savo verslo idėjos stiprybes ir silpnybes bei atsižvelgti į pesimistines prognozes. Tačiau įmonę galite įsteigti vos per keletą dienų net neišėję iš namų, tad jei jūsų galvoje kirba idėja – įgyvendinkite ją, o ne gailėkitės, kai tai padarys kažkas kitas. 

 

Padėsime žengti pirmuosius žingsnius. Plačiau apie įmonių steigimą skaitykite čia: https://apskaitaag.lt/imoniu-steigimas/

atgal sekantis
Call Now Button