fbpx

Registravimas PVM mokėtojų registre

Registravimas PVM mokėtojų registre

Dažnam steigiančiam savo verslą kyla klausimas, kada verta registruoti savo įmonę PVM mokėtojų registre, kad įmonei būtų suteiktas PVM mokėtojo kodas. Sprendimą, ar verta įmonę savanoriškai registruoti PVM mokėtojų registre, rekomenduojame priimti įvertinus, kas bus Jūsų klientai. Jei teiksite prekes ar paslaugas gyventojams, arba kitoms smulkioms įmonėms, kurios nėra PVM mokėtojos, tada jums registruotis PVM mokėtojų registre nėra naudinga. Jei jūsų klientai bus kitos įmonės PVM mokėtojos, arba įmonė vykdys importo ar eksporto procedūras, tada įgyti PVM kodą bus naudinga.

Lietuvoje registruotai įmonei privaloma registruotis PVM mokėtojų registre kai:

  • Per paskutinius 12 mėnesių įmonės pajamos buvo didesnės nei 45 000 Eur;
  • Savininkui priklauso kelios įmonės ir visų įmonių gautas atlygis per paskutinius 12 mėnesių yra didesnis nei 45000 € neatsižvelgiant į tai, kad kiekvienos įmonės gauto atlygio suma yra mažesnė už nustatytą 45 000 € sumą;
  • Iš kitų ES narių per pastaruosius metus įsigijote prekių už 14 000 Eur bei tikėtina, kad einamaisiais metais įsigyjamų prekių vertė bus didesnė nei 14 000 Eur.

Užsienyje registruotai įmonei privaloma registruotis Lietuvos PVM mokėtojų registre kai:

  • Tiekia prekes iš Lietuvos į kitas ES valstybes ar valstybes už ES ribų;
  • Jei vykdote nuotolinę prekybą iš kitos ES valstybės, o tiekiamų prekių vertė pastaraisiais kalendoriniais metais viršijo 35 000 €;
  • Tiekiate prekes ar paslaugas Lietuvos Respublikoje (nuo ekonominės veiklos pradžios), perkate prekes ar paslaugas iš kitų ES valstybių, o per kalendorinius metus įsigytų prekių vertė didesnė nei 14 000 €.

Įmonės, neatitinkančios kriterijų privalomai registruotis PVM mokėtojų registre, nori įgyti PVM mokėtojo kodą dėl šių priežasčių:

  • Dauguma klientų yra PVM mokėtojai. Tada klientai turi galimybę sumas už prekes ar paslaugas įtraukti į savo apskaitą bei taip susigrąžinti PVM;
  • Perka prekes ar paslaugas iš kitų PVM mokėtojų; šiuo atveju, tapę PVM mokėtoju, turi galimybę sumažinti perkamos prekės ar paslaugos kainą įtraukdami ją į PVM apskaitą.

Savanoriškai registruotis PVM mokėtojų registre gali kiekviena įmonė, nepriklausomai nuo to, ar ji jau vykdo ekonominę veiklą, ar tik ketina ją vykdyti.

Registravimo PVM mokėtojų registre paslaugos kaina 85 EUR.

atgal sekantis
Call Now Button