fbpx

Mobilusis elektroninis parašas

Mobilusis elektroninis parašas

Elektroninis parašas – kas tai, kodėl verta jį įsigyti?
Tai – jūsų parašas elektroninėje erdvėje – internete ir informacinių technologijų pasaulyje. Tai patikimas įrankis, nes patvirtinama tapatybė ir parašas teisiškai turi tokią pat galią, kaip ir popierinis.
Yra keli elektroninio parašo variantai:

  • Mobilusis elektroninis parašas
  • El. parašas USB laikmenoje
  • El. parašas asmens tapatybės kortelėje

Lanksčiausias ir patogiausias naudoti yra mobilusis elektroninis parašas. Pasirašymas vyksta per mobilųjį įrenginį, SIM kortelę. Mobilieji operatoriai užtikrina, kad šis pasirašymo būdas yra ne tik saugus, bet ir greitas bei paprastas. Taip pat naudojant mobilųjį elektroninį parašą nekyla problemų dėl jo nesuderinamumo su kompiuterio operacine sistema, kaip dažnai pasitaiko naudojant USB rakte ar lustinėse kortelėse esančius elektroninius parašus.

Kam galima naudoti mobilųjį parašą?
Kadangi taip galima pasirašyti ne vieną dokumentą elektroninėje erdvėje, mobiliuoju parašu galite naudotis ir bendraujat su įvairiomis valstybės institucijomis:

  • Registrų centru
  • SODRA
  • Valstybine mokesčių inspekcija

Taip pat elektroniniu parašu galima pasirašyti ir įprastas sutartis, jei dėl to susitaria abi šalys ir abi šalys pasirašo elektroniniais parašais. Mobilus elektroninis parašas naudojamas ne tik pasirašyti dokumentą, bet ir tada, kai reikia patvirtinti tapatybę bei operacijas – juo daug paprasčiau jungtis prie elektroninės bankininkystės, nebereikia nuolat šalia turėti popierinių ir plastikinių kortelių, kodų generatoriaus.

Ką dar būtina žinoti apie mobilų elektroninį parašą?
Lietuvos Respublikos elektroninio parašo įstatymas apibrėžia šio parašo naudojimo galimybes, saugumo užtikrinimą ir kitus svarbius aspektus:

  • Elektroninis parašas suteikiamas tik fiziniams asmenims, nes jis tiesiogiai susietas su asmens tapatybe. Juridinio asmens dokumentus savo elektroniniu parašu tvirtina įgaliotas to juridinio asmens atstovas, pvz. direktorius.
  • Elektroninis parašas suteikiamas tik Lietuvos Respublikos piliečiams arba asmenims, kurie turi leidimą nuolat gyventi šioje šalyje. Be to, asmuo turi būti pilnametis.
  • Draudžiama elektroninio parašo slaptažodį (sPIN) ir el. parašo laikmeną perduoti, perleisti kitam asmeniui.

Kaip įsigyti mobilųjį elektroninį parašą?
Neturintiems elektroninio parašo rekomenduojame jį užsisakyti iš savo mobiliojo ryšio operatoriaus (Telia, Tele-2, Bitė, Teledema ir kt.). Mobiliojo elektroninio parašo privalumai yra greitas ir dažniausiai nemokamas paslaugos užsakymas bei saugus ir paprastas naudojimas.
Esame įsitikinę, pradėję naudoti mobilųjį elektroninį parašą labai greitai pajusite jo naudą – patogumą, greitį, universalumą. Dėl to bendradarbiavimas su partneriais, valstybės įstaigomis bei klientais taps spartesnis bei kokybiškesnis.

atgal sekantis
Call Now Button