Kaip pradėti savo pirmąjį verslą?
Pasaulyje yra dvi žmonių kategorijos: vienų galvose nuolat sukasi naujos verslo idėjos, o kiti yra be galo laimingi 17 valandą užverdami biurų duris ir gaudami stabilų atlyginimą. Tiek vienų, tiek kitų gyvenimai turi savo pliusų: darbuotojai po darbo gali atsipalaiduoti ir visą dėmesį skirti savo pomėgiams. Tuo tarpu verslininkai darbo laiko neturi – jei yra problema, ją spręsti turi tuojau pat. Tačiau dirbdamas kažkam kitam niekada neuždirbsi tiek, kiek galėtum uždirbti dirbdamas sau. Tad turbūt tik nuo asmeninių savybių priklauso, ar ryšiesi rizikuoti. Tuomet jau kyla kitas klausimas – kaip pradėti savo pirmąjį verslą? Kaip įsteigti įmonę ir ką daryti po to?
Įmonių steigimas be rūpesčių
Laikai, kai steigiant įmonę reikėjo minti nesibaigiančius takus po valdiškų įstaigų kabinetus, jau praeityje. Įmonę galima įsteigti neišėjus iš namų, pakanka turėti elektroninį parašą. Nors pačios steigimo procedūros nėra labai sudėtingos, tačiau neretai jas patogu patikėti profesionalams, kurie viską atliks už jus. Apskaita AG komanda mielai pakonsultuos jus įmonių steigimo klausimais ir padės nesuklysti renkantis įmonės formą, nuspręsti, ar registruotis PVM mokėtoju ir pasirūpins, kad visos procedūros vyktų sklandžiai. Plačiau apie įmonių steigimą skaitykite čia.
Pirmieji žingsniai įsteigus įmonę
Kelionė į banką
Įmonės steigimas trunka vos keletą dienų. Tačiau ką daryti po to? Bene pirmasis žingsnis, kurį privalėsite atlikti yra kelionė į banką. Nesvarbu, kokiu verslu ketinate užsiimti, net jei jūsų pajamos ir išlaidos bus itin mažos, privalote atsidaryti įmonės banko sąskaitą. Nors grynųjų pinigų operacijos nėra draudžiamos, pavedimų vis vien neišvengsite. Mažoms ir visai jaunoms įmonėms rekomenduojame visas operacijas atlikinėti vengiant grynųjų pinigų. Taip jūsų banko sąskaitos išrašas gerokai palengvins apskaitą.
Buhalterija
Net jei žinote, jog jūsų įmonė veiklą vykdys ne itin intensyviai ir per mėnesį susidarys vos keletas sąskaitų, iš pat pradžių numatykite, kaip kaupsite informaciją. Buhalterinė apskaita gali pasirodyti itin paini ir sudėtinga tiems, kas niekada su ja anksčiau nesusidūrė. Samdyti buhalterį apsimoka ne visada, tad daugelis mažų įmonių perka buhalterinės apskaitos paslaugas. Taip mokėsite tik už realiai atliktus darbus, jums nereiks sekti apskaitos naujovių ir būsite tikri, jog jūsų buhalterija visuomet bus sutvarkyta nepriekaištingai. Bet net jei ir manote, jog bent pirmuosius mėnesius susitvarkysite patys, iš karto susikurkite fizinius ar elektroninius aplankus, į kuriuos dėsite visas gautas ir išrašytas sąskaitas, sutartis ir kitus aktualius dokumentus.
Dokumentų šablonai
Nėra nieko smagiau kaip išrašyti pirmąją sąskaitą klientui! Priklausomai nuo to, kokią veiklą vykdysite, apgalvokite, kiek vidutiniškai sąskaitų per mėnesį iššrašysite. Jei jų kiekis neviršys keliasdešimties, greičiausiai bus patogu jas išrašyti patiems. Susikurkite sąskaitos šabloną, kuriame keisite datas, sąskaitų gavėjų duomenis ir išrašomas sumas. Svarbu pasirinkti jums patogų sąskaitų numeravimą.
Sutartys ir draudimas
Net jei jūsų įmonė kol kas registruota jūsų namų adresu, jūsų įmonei gali prireikti telefoninio ryšio paslaugų, interneto, turto draudimo. Žinoma, jei verslą vykdysite kitur, pirmoji sutartis, kurią turėsite perskaityti itin atidžiai, bus patalpų nuomos sutartis. Tad jei su tokia sutartimi susitvarkysite ir be išorinės pagalbos, pasirašant sutartis su tiekėjais ar partneriais būkite itin atidūs ir skirkite tam ypatingą dėmesį. Neretai pasirašant svarbias sutartis, kurios numato ilgalaikius įsipareigojimus ir atsakomybes už jų nevykdymą, paranku pasitarti su teisininkais. Teisininko paslaugos įmonei daug naudingesnės prieš atsirinkant nenumatytam įvykiui, kuris gali turėti rimtų pasekmių. Apskaita AG specialistai pakonsultuos jus ir teisiniais klausimais.
Na o draudimas yra tarsi antra pagalvė jūsų miegui. Įmonių turto draudimas paprastai nėra brangus, tačiau be galo naudingas nenumatytais atvejais. Juk automobilis niekada nesugenda kai turite atliekamų pinigų, tiesa? Tie patys dėsniai galioja ir įmonėms.
Internetinė tapatybė
Jei jūsų nėra Google, jūsų nėra apskritai! Žinoma, ne visiems verslas reikalingi internetiniai tinklalapiai, tačiau šiais laikais tai greičiau išimtis nei taisyklė. Tad pagalvokite apie tinklalapio ar bent Facebook paskyros sukūrimą. Jūsų internetinė tapatybė svarbi, nes būtent tai matys ir potencialūs jūsų klientai. Būtinai susikurkite įmonės elektroninį paštą, apgalvokite, kaip atrodys jūsų parašas po elektronininiais laiškais, ar jums bus reikalinga Instagram ir LinkedIn paskyra. Daug smagiau pradėti jau turint savo stilių, tad apgalvokite įmonės logotipo kūrimą. Internete gausu tiek mokamų, tiek ir nemokamų įrankių, kurie padės sugeneruoti nesudėtingą logotipą. Tai pravers tiems, kurie nebus linkę iš karto investuoti į įvaizdį. Pamėginkite susikurti logotipą čia: https://www.tailorbrands.com/logo-maker
Darbotvarkė
Visiškai nesvarbu, kokiu verslu planuojate užsiimti, jūsų klientai turi žinoti, kada gali į jus kreiptis dėl paslaugų. Todėl numatykite savo darbo laiką ir nurodykite jį tiek Google, tiek socialiniuose tinkluose ar internetiniame puslapyje. Planuokite darbus, susitikimus ar klientų užsakymus ne tik mintyse, tačiau ir raštu. Tam galite naudoti įprastinę popierinę darbo knygą ar elektroininius kalendorius. Turbūt nėra nei vieno verslo, kuris bent veiklos pradžioje nebūtų sumaišęs ar apskritai pamiršęs kliento užsakymo, tad pasistenkite būti pirmieji!
Žinoma, kiekvienas verslas savitas ir unikalus. Tad jei planuojate auginti vaisius ir uogas, greičiausiai pradėsite nuo sodinukų paieškos, o grafinis dizaineris pirmiausia kurs savo įmonės skaitmeninį identitetą ir darbų pavyzdžių katalgous. Tačiau kad ir kokiu verslu planuojate užsiimti, labai rekomenduojame įvykdyti visus mūsų sąrašo punktus, kurie tiks tiek būsimiems konditeriams, tiek skaitmeninių inovacijų kūrėjams.