fbpx
verslas, moterys versle, verslininkai, jaunas verslas, apskaita, apskaita ag, buhalterine apskaita, buhalterija, paslaugos verslui, imoniu steigimas

Kodėl moterys gali būti geresnės verslininkės?

Kodėl moterys gali būti geresnės verslininkės?

 

XXI a. Europos valstybėse klausimo, ar moteris gali imti verslo, jau nebėra. Moterys gali viską. Moterys tampa šalių vadovėmis, direktorėmis, ne retai uždirba daugiau už vyrus. Tačiau dažnai rinkdamosis karjeros galimybes jos vis tik pasirenka saugesnes pozicijas, kuriose jaučiasi stabiliau. Apskaita AG komanda jokiu būdu nesivadovauja lyčių stereoptipais  ir rašydami šį tinklaraščio įrašą neturime tikslo ką nors pažeminti ar priversti jaustis nepatogiai – priešingai. Norime paskatinti moteris imtis veiklos, dirbti sau ir kurti! Tad šiandien kalbamės: kodėl moteris gali būti geresnės verslininkės?

verslas, moterys versle, verslininkai, jaunas verslas, apskaita, apskaita ag, buhalterine apskaita, buhalterija, paslaugos verslui, imoniu steigimas

Vadovauja vyrai, o dirba – moterys?

Nors jaunosios kartos atstovai drąsūs ir šiuolaikiški, keliolika ar daugiau metų veikiančiose vidutinėse Lietuvos įmonėse, kurias įsteigė lietuviai vyrai, paprastai biuro darbuotojų daugumą sudaro moterys. Kodėl? Tarsi dar prieš keliolika metų įmonių steigimas buvo išimtinai vyriška privilegija. Greičiausiai ne, tačiau vyrai paprasčiausiai drąsesni, o posovietinėje erdvėje moterys dar ieškojo savo lygių teisių verslo srityje. Tad tokiose įmonėse biuruose dirba moterys, kurios rūpinasi apskaita, pirkimais, inventoriumi, reklama, jų atsakomybėje buhalterinė apskaita, žmogiškieji ištekliai. Kodėl vyrai verslininkai renkasi dirbti su moterimis? Jos patikimos, kruopščios, sumanios, atsakingos. Žinoma, šios savybės ne svetimos ir vyrams, tačiau vyrai labiau linkę rizikuoti, kovoti už savo teises, ieškoti alternatyvų. Net žiūrint statistiškai įmonių savininkai dažniau būna vyrai. Ir taip yra ne tik Lietuvoje – ta pati situacija net JAV.

Atvirumas versle

Tad pradedant galvoti, kuo moteris verslininkė skiriasi nuo vyro verslininko, paprastai į galvą pirmiausia šauna atvirumas. Moterys yra atviresnės ir mažiau linkusios slėpti. Derinant detales su partneriais, tiekėjais, darbuotojais moterys paprastai bus linkusios sakyti viską taip, kaip yra ir kaip jos galvoja. Moterims paprasčiausiai geriau nei vyrams sekasi išreikšti savo mintis, jos net statistiškai per dieną pasako 2,5 karto daugiau žodžių nei vyrai. Be to, moterys yra atviresnės ir tuo atžvilgiu, jog joms nėra sunku paprašyti pagalbos ir ją priimti, priešingai nei vyrams, kurie paprastai problemas stengiasi išspręsti be niekeno pagalbos.

Komandinis darbas

Turbūt nereikia sakyti, jog vienas verslo nesukursi. Žinoma, pradžioje dali būti ir įkūrėjas, ir kurjeris, tačiau galvojant apie tikrą augimą ir plėtrą neišvengiamai atsiranda būtinybė dirbti komandoje. Moterys paprastai turi geresnius komandinio darbo įgūdžius ir gali daryti kelis darbus vienu metu. Tai, jog moterys yra atviresnės ir geriau jaučia kitų žmonių emocijas padeda joms sėkmingai dirbti komandoje, iš anksto pamatyti galimus konfliktus. Ne retai sakoma, jog moterys turi geresnę intuiciją, tačiau moksliškai intuicija paaiškinama kaip gilesnis detalių pastebėjimas ne iki galo suvokiant, kaip ir kada ta detalė buvo pastebėta. Tad derinant tai, gebėjimą daryti keletą darbų vienu metu ir atvirumą gauname puikiausius komandinio darbo įgūdžius.

Moterų įkurtos kompanijos generuoja didesnį pelną..?

Amerikiečių atliktas tyrimas teigia, jog moterų įkurtos įmonės generuoja net 35% didesnę investicinę grąžą. Be to, moterų įkurtos įmonės daug greičiau ima duoti pelną nei tos, kurias įkūrė vyrai. Tik pasižvalgykite po stipriausių verslininkių moterų sąrašą, kuriame ne tik milijonierės, bet ir milijardierės: https://www.careeraddict.com/women-entrepreneurs

Kodėl moterims sekasi geriau? Ne retai moterys imasi verslo atradusios labai specifinę nišą, kurią užpildo patenkindamos klientų poreikius ir galvodamos apie lojalumą.

Moterys yra tvirtesnės

Kad ir kaip norėtume, jog to nebūtų, tačiau ne retai moterims darbinėje srityje tenka susidurti su nelygybe, mažesnėmis karjeros galimybėmis ir neteisingu darbo užmokesčiu. Ne retai ir pats verslo pasaulis į moteris verslininkes žiūri nepatikliai. Žinoma, bent kartą kažką panašaus patiria visi jauni verslininkai, taip pat ir vyrai, tačiau moterims su tuo susidurti, deja, tenka tikrai daug dažniau. Ypač tai aktualu jei verslas susijęs su trečiojo pasaulio šalimis. Pavyzdžiui, Indijoje ir šiandien ne retai su moterimi verslo pasaulyje ne tik kad nebus vedamos derybos, bet net nepradedamas dialogas. Tad jei moteris ėmėsi verslo ir jai pavyko, neabejokite – ji tikrai užgrūdinto charakterio, turi savo balsą ir yra pasirengusi pakovoti.

Moterys rizikuoja, bet pirmiausia – skaičiuoja

Taip, rizika – vyrų savybė. Todėl vyrų mirtingumas jaunesniame amžiuje visame pasaulyje didesnis nei moterų. Taip pat ir versle – vyrai dažniau linkę surizikuoti ir tikėtis sėkmės nei moterys. Žinoma, joks verslas be rizikos neįmanomas ir augimas nuo rizikos neatsiejamas. Tad rizikuoja ir moterys. Tačiau prieš rizikuodama moteris verslininkė gerai apskaičiuos visas galimas išeitis, visus galimus scenarijus, apgalvos, ką darys nesėkmės atveju. Kai moteris verslininkė rizikuoja, ji tai daro kaip šachmatų žaidėja. Tuo tarpu vyrai, kurie, šiaip jau, pasižymi loginiu mąstymu, geba mąstyti abstrakcijomis ir geriau mato visumą nei detales, rizikuodami skaičiuoja mažiau ir dažniau vadovaujasi savo žodžiu, o ne skaičiais. Finansininko paslaugos ir finansinės konsultacijos vaidina antraeilį vaidmenį verslininkams vyrams.

Tad kas geresni verslininkai? Geru verslininku gali būti tiek vyras, tiek moteris. Jei būtų viena formulė, pagal kurią pavyktų sudėlioti sėkmingo verslininko portretą, sėkmingų verslų turėtume tiek, kad jau ir pardavinėti prekes ir paslaugas nebebūtų kam. Tačiau tiesa ta, kad net 90% naujų verslų bankrutuoja per pirmuosius veiklos metus. Įspūdingas skaičius. Todėl Apskaita AG komanda ir dirba tam, kad įmonės steigimas būtų pirmasis laiptelis link sėkmės. Kodėl moterys gali būti geresnės verslininkės? Gali būti, gali ir nebūti. Mūsų tikslas šiandien buvo paskatinti moteris imtis savo veiklos. Mes padėsime, patarsime ir suteiksime jums visą būtiną pagalbą versle. Teisinės konsultacijos įmonėms, buhalterinė apskaita, finansininko paslaugos – pasirūpinti galime viskuo. Jums tereikia turėti idėją, ryžto ir drąsos.

Plačiau apie mūsų paslaugas galite skaityti čia: https://apskaitaag.lt

 

 

atgal sekantis
Call Now Button