fbpx

Samdomas buhalteris ar buhalterinės paslaugos: renkamės!

Apskaita AG profesionalai konsultuoja būsimus verslininkus nemokamai. Tarp visų nuogąstavimų (steigiant pirmąjį verslą jų paprastai būna ne vienas ir ne du) visuomet išgirstame tą patį: „O ką daryti su buhalterija?“ „Tai man reiks buhalterio?“ „Aš ten tarp sąskaitų nieko nesuprantu, bet man brangu buhalterį samdyti“. Taip, buhalterio įdarbinimas gali pasirodyti tarsi bereikalingos išlaidos, ypač veiklos pradžioje. Tad šiandien kalbame tema: samdomas buhalteris ar buhalterinės paslaugos: renkamės! 

Technologijos keičia pasaulį 

Bene pagrindinis argumentas, kodėl renkamasi samdyti buhalterį, yra noras visuomet turėti žmogų, su kuriuo gali pasikonsultuoti. Juk daug lengviau tiesiog žengti kelis žingsnius iki buhalterio darbo vietos ir išsamiai aptarti dominantį klausimą ar čia pat išspręsti problemą. Tačiau pandemija darbo organizavimą pakeitė neatpažįstamai: darbas iš namų leido priprasti prie darbo nuotoliniu būdu. Nori pasikonsultuoti su buhalteriu? Skambini jam telefonu. Tad koks skirtumas, ar tas buhalteris yra tavo darbuotojas, ar buhalterinės įmonės? 

Buhalterinės apskaitos paslaugos: pliusai 

Taip pigiau 

Samdant įmonę sutaupysite. Įsivaizduokite, jog samdote buhalterį visu etatu. Jums reikės: mokėti jam atlyginimą, mokėti mokesčius SoDrai, mokėti mokesčius VMI, pirkti kompiuterį, pirkti buhalterinės apskaitos programą. Jei norėsite buhalteriui mokėti 800 Eur (buhalteris norės bent jau tiek), turėsite dar 500 atseikėti mokesčiams ir pasirūpinti visomis priemonėmis.

Buhalterinės apskaitos įmonė jums pateiks sąskaitą, kurią įtrauksite į veiklos išlaidas. Ir viskas! Jokių buhalterinių programų pirkimo ar kitų išlaidų. Buhalterinės apskaitos paslaugos kainuos mažiausiai dvigubai pigiau nei buhalterio išlaikymas jei turite mažą ar vidutinę įmonę. 

Kompetencijos ir ekstra atvejai 

Pirkdami buhalterinės apskaitos paslaugas jūs dirbsite su vienu buhalteriu, tačiau iš tikrųjų už jo stovi visa profesionalų komanda. Jei iškyla problema ar ne taip dažnai pasitaikantis klausimas, buhalterinės įmonės darbuotojas ras atsakymą nepalyginamai greičiau nei jūsų įdarbintas buhalteris. Buhalterinės apskaitos įmonės skiria dėmesį darbuotojų kvalifikacijos kėlimui, domisi visomis aktualiomis naujienomis ir dirba kaip komanda. Tuo tarpu jei norėsite, kad jūsų buhalteris keltų kvalifikaciją, dalyvautų mokymuose ir seminaruose, už visa tai turėsite mokėti patys. 

Jau nekalbant apie atvejus, kuomet jūsų įdarbintas buhalteris išeis atostogų ar susirgs – pavaduoti jo negalės niekas. Na o perkant buhalterines paslaugas visuomet būsite užtikrintas, jog jas gausite kai tik jums jų reikia. 

Mokate tiek, kiek duodate darbo 

Bene svariausias argumentas, kodėl turėtumėte rinktis buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, yra tai, jog už buhalterines paslaugas mokėsite tiek, kiek turėsite darbo. Šį mėnesį turite vos kelias sąskaitas? Buhalteris miega darbo vietoje, o algą jam mokėti vis tiek privalėtumėte. Tuo tarpu buhalterines paslaugas teikianti įmonė paskaičiuos jums sąskaitą tik už realiai atliktus darbus. Tai ypač aktualu verslams, kurių veiklai būdingas sezoniškumas – jei jūs aktyviai dirbate tik tam tikrą sezoną, ieškoti buhalterio tik jam gana nepatogu, neekonomiška ir kainuos jums jūsų laiką. Tuo tarpu buhalterinės apskaitos įmonės be vargo susitvarkys su jūsų dokumentais kad ir kokiu laikotarpiu jūs dirbate, kad ir kokiu intensyvumu. 

Jūs tampate partneriais 

Dar vienas pliusas, apie kurį dažnai pamirštama, yra tai, jog samdydami buhalterines paslaugas teikiančią įmonę jūs praplečiate savo kontaktų ratą. Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės dirba su daugybe skirtingų klientų. Galbūt jūs teikiate reklamos paslaugas, o kitas buhalterinės įmonės klientas niekaip neranda, kas sutvarkytų jų komunikaciją? Buhalterinės įmonės mielai dalinasi savo klientų kontaktais. Juk tai dar viena galimybė jūsų verslui, tiesa?

Įmonės buhalteris: pliusai 

Jūs visada būsite svarbiausi 

Bene didžiausias samdomo buhalterio įmonėje pliusas yra tai, jog jūs jam nurodote, kada ir kokius darbus jis turi atlikti. Jei turite svarbią užduotį, galite būti tikti, kad jūsų buhalteris jos imsis nedelsiant. Jūs visada žinosite, ką jis veikia ir galėsite čia pat konsultuotis. 

Žinoma, tai nereiškia, jog buhalterines paslaugas teikiančios įmonės į jūsų prašymus nereaguos. Čia kalbame veikiau apie išimtis nei taisyklę: vidutinėms ar mažytėms įmonės skubių buhalterinių klausimų beveik niekada nekyla, darbai planuojami paeiliui o ekstra atvejais visuomet galite susitarti, jog jūsų problema būtų sprendžiama kaip įmanoma greičiau. 

Žmogus, kuris žino viską 

Buhalteris – viena sėsliausių profesijų, net šiais laikais, kai darbuotojai yra linkę daug liberaliau žiūrėti į darbo vietos keitimą ir dešimtmečiais vienoje darbovietėje neužsibūna. Tačiau buhalteriai įprastai darbo vietas keičia gana retai. Tad jei turite samdomą buhalterį, tikėtina, jog tai bus žmogus, kuris jūsų įmonę žinos iki paskutinio siūlelio. 

Apibendrinimas: tad vis tik kas geriau?

Buhalterinių paslaugų pirkimas nepaprastai populiarėjanti paslauga. Žinoma, tai susiję su tuo, jog naujų įmonių steigimas tapo daug paprastesnis ir verslo naujokų kiekvienais metais vis daugėja. Jaunam verslui, vis pradedančiam veiklą, beveik visada rekomenduojame pirkti buhalterines paslaugas, nebent jūsų planuojama veikla generuos itin daug sąskaitų ir operacijų – tokiu atveju verta paskaičiuoti, kas jums ekonomiškai naudingiau.

Įprastai skaičiuojame paprastai: sutaupytas euras yra uždirbtas euras, tad jei matote, kad samdomas jūsų įmonės buhalteris jums kainuotų daugiau nei buhalterinės paslaugos ir jūsų veiklos apskaita nėra itin sudėtinga, rekomenduojame rinktis buhalterines paslaugas reikiančias įmones. 

Apskaita AG profesionalų komanda teikia buhalterines paslaugas greitai, operatyviai ir kokybiškai. Džiaugiamės klientais, su kuriasi dirbame ne vienerius ir ne dvejus metus. 

Be to, visada padedame savo klientams ne tik buhalterinės apskaitos klausimais, bet ir nukreipiame pas savo teisininkus ir finansininkus, kurie mielai sprendžia visus kitus įmonei kylančius klausimus. 

Domitės buhalterinėmis paslaugomis? Susisiekite su mumis: https://apskaitaag.lt/buhalterines-apskaitos-paslaugos/

atgal sekantis
Call Now Button